Pozvání do Lysé nad Labem

Koncem května tohoto roku obdržela společnost Parkinson z. s. písemné pozvání na výstavu     Senior-Handicap: aktivní život 2016 do Lysé nad Labem. Tato výstava je celorepubliková, v letošním roce probíhal již XVII. ročník. Pozvání se konkrétně týkalo soutěžní výstavy Šikovné ruce našich seniorů a bylo zasláno z Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o. p. s. Organizátorka a iniciátorka této výstavy paní Bc. Věra Součková telefonicky požádala předsedkyni klubu CB paní Bohunku Šindelářů o zapůjčení výtvorů a výrobků na výstavu, které vznikly tvořivou činností členů našich klubů. Již v minulých ročnících této akce se několikrát podařilo poslat na tuto výstavu vytvořené věci od členů klubu PN, které měly pěkné hodnocení.

Letošní pozvání tedy nešlo nechat bez reakce. Také proto, že se konalo pod záštitou hejtmana a radní a poskytovatelů sociálních služeb Středočeského kraje. Podařilo se dát dohromady během týdne několik pěkných výtvorů např. zaplétané košíčky a drátkované ozdoby od Lidušky Harsů, výšivky patchwork od paní Jandové, keramické výrobky a ozdobu z kokosového vlákna ode mě (p.Vetráková), nemohu opomenout ještě lepená přáníčka také od Lidušky H. Vše pečlivě zabalené bylo odesláno na výstavu. Největší překvapení ale bylo, když se vyskytla možnost zaslat i fotografie, které také budou hodnoceny a vystaveny. Ovšem fotografie musely dorazit v předstihu během dvou dnů. Horečnaté úsilí přineslo ono překvapení.

Celá výstava vyvrcholila slavnostním vyhodnocením v pátek 17. 6. 2016. V deset hodin proběhlo hodnocení v kategorii domovy pro seniory, hobby a zvláštní kategorie. A odpoledne ve 13:30 hodin se hodnotily kategorie pečovatelské služby, kluby seniorů a jednotlivců. Z časových důvodů byla možná naše účast na odpoledním programu. Před vyhlášením výsledků zpestřila program živá hudba a vystoupení poděbradských mažoretek. Ceny předávali osobně pořadatelé i zástupci různých organizací jako např. ministerstva práce a sociálních věcí. Program probíhal podle plánu, nejprve se hodnotili pečovatelské služby, které jsou nejlepší z celé republiky, pak se hodnotili kluby seniorů a klubové práce. Potom následovala kategorie jednotlivců a nejlepší umělecký výrobek a nakonec se vyhlašovala kategorie fotografická, která měla téma:Místo kde žijeme. Stihlo se zaslat v rekordním čase více náhodně vybraných fotografií, z toho byly čtyři fotky od paní Aničky Kockové ze Strakonic (členka klubu CB) a dvě fotky ode mě. Úplnou náhodou tyto fotografie byly na téma vyhlášení pro letošní ročník. Tím velkým překvapením bylo , že fotky Strakonického hradu a řeky Otavy od Aničky K. a fotky západu slunce se umístily na prvním místě. Takové umístění bylo skutečně nečekané, když pomyslíme, že to byla soutěž celorepubliková od seniorů i od lidiček s různým handicapem a s onemocněním. Výstava tohoto typu je v naší republice jediná. Lze takto ukázat nejen nelehkou práci poskytovatelů pečovatelských služeb, ale také tvůrčí činnost a chuť být aktivní v seniorském věku, či s různým onemocnění. Tak jsme dostaly pěkný diplom a dárkový balíček jako poděkování za naši snahu. Paní Anička Kocků byla bohužel nemocná, tak jsme ji diplom i dárkový balíček dovezli do Strakonic. Nutno dodat, že právě paní Anička K. fotí opravdu s citem a „fortelem“ a cenu si velice zaslouží. Tímto chci povzbudit i ostatní členy klubů PN, aby tvořili, vyráběli, a jinak byli aktivní, aby dělali to, co je baví a co jim nemoc dovolí dělat, dokud je to možné. Udělají radost nejen sobě ale i jiným lidem. Na příští ročník je vyhlášeno téma:Podzim – nejkrásnější období v životě i v přírodě. Viz odkaz: www.centrum-poděbrady.info

Sama za sebe mohu říci, že výstava v Lysé nad Labem stála za tu návštěvu, i když je to pro mnohé z nás daleká cesta. Dají se tam vidět krásné výtvory a umělecká díla. Byla tam úžasná atmosféra, výborná organizace a živá hudba. Tak jsem paní V. Součkové slíbila, že do Lysé na příští ročník přijede celý autobus, nejen z klubu CB, ale i z jiných klubů PN, protože to stojí za tu námahu zúčastnit se.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain