Příběh Lumíra Pospíšila

Zdravím všechny, kteří věnují trochu svého volného času a přečtou si tyto řádky.
Jsem zde mezi Vámi nový, tak se trochu přestavím.Jmenuji se Lumír Pospíšil, píšu pod značkou “přízrak”,bydlím se svoji ženou a dvěma syny v překrásném Hradci Králové.

Vše začalo uplně nevinně.Začalo mě bolet v pravém rameni. Chvilku to bylo snesitelné,ale pak bolest byla větší a pronikavějíší a tak jsem navštívil svoji závodní lekařku.Ta bez nějakeho velkého vyšetření mi řekla, že je to namožený a napsala mě nějaké léky na utišení bolesti. Při kontrole byla situace téměř stejná jen přibyl další drobný problém, ta ruka se začala hůře ovládat, hůř se mi s ní psalo a to mě na tom začalo nesmírmě vadit.

Vzhledem ke svému postavení v práci mi to bylo nesmírně trapné, když nade mnou stál zákazník a čekal až mu podepíšu smlouvu a mě to nešlo .Tak to lekařka vylepšila ještě o nějaké další léky, které byly úplně k ničemu. Ale nadále se nic neměnilo, bolest neustupovala a tak mě poslala na ortopedii. Po RTG mě lékař sděllil, že tam je zanět a dal mě antibiotika.

Při další návštěvě předepsal rehabilitaci. Po absolvování rehabilitace jsem byl uznán a šel jsem do práce, ale za týden byly bolesti zpět a závodní lékařka nadále uplatnovala svoji experimentalní léčbu, která vůbec k ničemu nevedla, jako vždy.

Tak jsem si dovolil říci, zda by mě neposlala na neurologii, ale řekla, že to je zbytečný a že nenajde stejně nic nového než našel ortoped.

Tak se sešla rodinná rada a věci se daly do pohybu. Syn mi našel neurologa, je sice až v Přelouči,ale to mi vůbec nevadí. Našel mi svého lékaře. Slušelo by se napsat “pana lékaře neurologa” a ten mě poslal do nemocnice, kde mi udělali CT, rentgen a ultrazvuk krkavic. Po tomto vyšetření jsem jel za lékařem, který mi  ještě udělal nějaké vyšetření.Pan doktor MUDr Zdenek Novotný se mi věnoval a člověk cítil, že má zájem mu pomoci,že ho neobtěžuje a že je tady pro pacienty.Dostal jsem ve skleničce rozpuštěný nějaký lék a po půl hodině mě nechal sedět v čekárně . Po půl hodině jsem musel psát a ono to šlo a bylo to lepši. Parkinsonova choroba byla na světě.

Tady je vidět přístup lékařů k pacientům. Byl sem zalečen REQUIPEM a levodopou, ale to mě nedělalo dobře na žaludek, tak mi lékař vyměnil levodopu za stalevo a je to všechno v pořádku. Od té doby dojíždím za lékařem a jsem nesmírně spokojený.

Nechci vás nijak unavovat svými problemy, ale cítil jsem za nutné se s vámi o tuto zkušenost podělit Ne každý ma takové štěstí, že se dostane do rukou lékaře odborníka.

Ještě mě vadí jedna věc, která se možná nebude někomu líbit, ale to se nedá nic dělat. Třeba si mezi Vámi udělám nepřátele hned prvními články. Zkusme se všichni těšit na to co nás ještě čeká a užít si to ještě, pokud nám to zdraví dovolí. Psát kolik jakých léků kdo bere a od kdy má parkinsona, to nikomu nepomůže ba naopak to člověka stresuje. Je jasný, že člověku se třeba uleví psychicky, ale snažme se na to špatný nemyslet a dělat si jenom radost podle svých možností. Musím se Vám ještě svěřit, že se snažím pravidelně cvičit, jezdit na kole podle možností, a neomezovat styk s kamarády. Někdy mám taky problém, že jim třeba nestačím, ale vždy se někdo najde, kdo počká.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich