Vzpomínky na Grádl 2015

Vzpomínky na Grádl 2015

Jak vzpomínáme na letošní pobyt na Šumavě .

Jednu sobotu, kdy bylo vedro k nevíře (35 stupňů) se Bohunka rozjela do Ćeského.Krumlova za Lidkou, aby vytvořily plán činnosti na další měsíce roku 2015. Přitom jsme zavzpomínaly na letošní pobyt na Grádlu na Šumavě. Chtěly bychom se s vámi podělit o krásné  zážitky těchto 10 dnů.

Náš příjezd doprovázelo pošmourné počasí. Od dalšího dne bylo nádherně,  až nepříjemné vedro. Letošní pobyt probíhal  pod  vedením Klubu parkinson Plzeň. Hlavní organizátoři byla aktivní Věrka a  vždy pohotový a  rozvážný Valer. Cvičení se pro tento pobyt ujaly Dana a Vlasta které nám vždy,  protáhly naše ztuhlá těla. Nesmíme zapomenout na naší logopedku Sofii, na kterou se těšili hlavně pánové. Sofie  je nejen vynikajícíí logopedka, ale i mistryně  republiky v orientálních  tancích. Zpestřovala nám tancem celý pobyt,  i když vyvrknutý kotník dost bolel.

Hned druhý den byly vyhlášeny soutěže ,kterých se zúčastnila většina parkinsoniků i jejich doprovodu. .Dopoledne probíhalo cvičení a logopedie a odpoledne byl vždy příjemný program.

Jako první akce byl výlet do Německa na Stezku v korunách stromů. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na vlakové zastávce Železná Ruda – Alžbětín.  Je zde vyznačena hranice mezi Českou republikou a Německem. Další den večer se opékaly buřty. Jedno odpoledne nás plzeňáci pozvali na představení baletního souboru pod vedením primabaleríny jménem Šula. Byl to neopakovatelný zážitek! Labutě tančily jako pírka ve větru.   Další večer nás navštívili členové Horské služby  . Vyprávění bylo velmi zajímavé.  Jedno odpoledne se byli  zájemci podívat u Jirky Kalisty na jeho dílny.    Navštívili jsme také Renatku a dojednali jsme si opět na podzim prodloužený víkend na Melchioru. V pátek nás navštívil a na naše otázky odpovídal MUDr Mach – neurolog z Plzně.

Poslední ranní rozcvička se už tradičně konala v pyžamech a různých převlečcích. Legrace jsme užili kopec. A pak už jen stisky rukou s přáním

PŘÍŠTĚ ZASE NA SHLEDANOU!!!

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde