Výročí – baji

maruska-bohunka-majka.s-a-stana.jpg

 

 

Výročí
Jsou různá výročí, ale moje páté výročí seznámení se s panem  Parkinsonem, je pro mne osudové. Objevil se  nečekaně, bez varování , nikým nezván a otočil mi život. Do té doby jsem žádné léky nebrala.
Nastalo to klidovým třesem levé ruky. Navštívila jsem neurologa a  ten po krátkém rozhovoru prohlásil  ” ženská vy máte krásně rozvitého Parkinsona”. Byl to pro mne šok. Byla jsem z toho velmi zdrcena., nebýt  podpory mého manžela, tak nevím co bych dělala. Dostala jsem Akineton,  třes se dost ztišil, ale pan  Parkinson ne a ne odejít. Tak nějak proběhly dva roky, některé léky  jsem přibrala.
Nastal znovu osudový listopad, náhle mi zemřel manžel na mozkovou  příhodu, bylo to kruté, Pan Parkinson  udeřil velikou silou, k ruce se přidala i levá noha, přišly další léky  a problémy s chůzí. Dostala jsem berle.  Dnes při pátém výročí , mám velké bolesti v zádech berle  nepoužívám, nosím vždy v kabelce skládací  hůlku, abych v případě,, kdy už to nejde ji použila.

V loňském roce jsem se přihlásila do Společnosti Parkinson a na  společný chat, tam mi velmi pomohla  paní Milena , za velkou podporu jsem ji moc vděčná. Dovedla potěšit i
poučit, poskytla radu. Život se s námi  nemazlí, každý si svůj osud nese sám.
Kolik takových výročí ještě bude ??????????
Zdraví Vás                                                                                      “baji”

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*