Rekordní účast na 11. výstupu na horu Říp

Rekordní účast na 11. výstupu na horu Říp

Rekordní účast zaznamenal letošní, už 11. ročník hlavní akce Společnosti Parkinson, z. s. – výstup na horu Říp.

Díky pěknému počasí a pěknému kulturnímu programu přijelo do Krabčic pod Říp téměř 170 pacientů s Parkinsonovou nemocí a jejich rodinných příslušníků.

Toto číslo je v celé řadě ročníků zatím nejvyšší.

Účastníci výstupu přijeli nejen podpořit celosvětovou kampaň “UniteforParkinsons”,  přijeli ukázat sobě i svým blízkým svou vůli po plnohodnotném životě, přijeli dokázat si, že ještě zvládnou i tak náročný výstup, jako je bezesporu pro chronicky nemocného hora Říp.

Přijeli ze všech klubů, kde probíhá aktivní činnost – Hradec Králové, Plzeň, Liberec, Pardubice, Praha, Most, Ústí nad Labem, Děčín, Mladá Boleslav, České Budějovice.

Ty přivítala prostřednictvím jejich zástupců předsedkyně Společnosti Parkinson, z. s. Zdislava Freund. V zahajovacím proslovu poděkovala všem, kdo podpořili akci ať už finančně či jinak a seznámila účastníky se světovou kampaní k 11. dubnu – světovému dni Parkinsonovy nemoci.

Převzato z oficiální stránek www.spolecnost-parkinson.cz

Doprava byla poskytnutá a zajištěná bezplatně zástupcem firmy M. Král a.s. z ČB panem P. Schacherlem. Naši členové tak měli možnost jet na Říp novým vozem pro 9 osob a vezl je tam osobně pan P. Schacherl, který byl na schůzi klubu v březnu a seznámil nás s programem  Opel HANDYCARS. Tento program Opel HANDYCARS Svobodný život bez bariér je zaměřený na zlepšení mobility osob se zdravotním postižením a představuje možnost předělání a úpravy vozů pro tělesně postižené lidi. Tato nabídka dopravy napomohla velice k tomu, že mohli na Říp jet i členové našeho klubu z Českých Budějovic, ze Strakonic a z Tábora, protože jinou možnost dopravy jsme neměli. Tak patří firmě M.Král a.s. ČB a jeho zástupci panu P. Schacherlemu velké poděkování od nás všech za tuto velkorysou nabídku. Bylo tak spojeno příjemné s užitečným a tento letošní 11.výstup na Říp se účastníkům z našeho klubu velice líbil.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde