Návštěva Benešovy vily

Návštěva Benešovy vily

V tomto měsíci se uskutečnil výlet do Benešovy vily v Sezimově Ústí. Tento výlet organizačně zajistila členka našeho klubu z Tábora paní Sylvie Farová. Výlet se konal v sobotu 19.5. 2018, vše bylo velice dobře naplánované. V tento ten jsme mohli navštívit nejprve G – Centrum dům s pečovatelskou službou. Zde jsme se sešli v hojném počtu kolem 20 účastníků v místní cukrárně, kde si každý mohl dát nějakou sladkost. Byla to tak skvělá příležitost vzájemně se seznámit s některými členy našeho klubu patřící k Táborské skupině, přijeli také členové klubu z Prahy, z Českých Budějovic a samozřejmě ze Strakonic. Po této seznamovací a velmi příjemné hodince jsme navštívili vnitřní prostory budovy G – Centra, které nás překvapily krásným, prosvětleným a rozlehlým centrálním ,,nádvořím” s živými přírodními doplňky v podobě palem, okrasných dřevin a květin. Zde má krásnou galerii svých ručně malovaných obrazů paní Jana Pokrupová, členka našeho klubu a obyvatelka tohoto pečovatelského domu. Některé její nádherné obrázky, které nás okouzlily, můžete vidět na fotografiích. Čas vyhrazený pro návštěvu G – Centra uběhl velice rychle a tak podle plánu jsme se přesunuli všichni do Sezimova Ústí. Tam jsme měli připravený oběd v restauraci, která se nachází nedaleko Benešovy vily. Po dobrém obědě, při kterém jsme měli hudební doprovod, nastal čas přesunu právě k hlavnímu cíli tohoto výletu k Benešově vile. Přešli jsme tam všichni pěšky, bylo to opravdu jen kousek cesty, paní Sylvie a paní J. Pokrupová nás provázely sice na invalidním vozíku, ale s nadšením a s úsměvem. Benešova vila je obklopená rozhlehlým parkem přístupným veřejnosti, tam jsme si počkali na průvodkyni a pak následovala samotná prohlídka . Ve dvou skupinách jsme si prošli nejprve část parku a okolí, který už veřejnosti přístupný není a je bezprostředně u B.vily a pak jsme měli komentovanou prohlídku vnitřních prostor B. vily. Po celý den nám přálo počasí a tak i po ukončení prohlídky jsme si ještě v klidu a s dobrou náladou prošli zase parkem zpět. Všichni účastníci tohoto vydařeného výletu byli s prohlídkou nadmíru spokojeni, protože příležitost k návštěvě Benešovi vily nebývá až tak častá. A co říci závěrem ? Skvělý výlet, výborná organizace a veliké poděkování paní Sylvii a celé skupině parky party Tábor.

Napsala Iveta Vetráková

 

 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejňována. Required fields are marked *

*